אופנה וטכנולוגיה או טכנולוגיה שהיא אופנה?

אופנה וטכנולוגיה. אפשר לומר שנחשפנו אליה בפעם הראשונה בסרט ״clueless״, כאשר למחשב בחדר הארונות היתה היכולת לעזור לשר לבחור את האוטפיט המושלם. מאז דברים התפתחו. היום ישנן תוכנות שלא רק יעשו סטיילינג אלא יעצבו גזרות ואקססוריז תחת התחשבות בגיל, צבע עור ומידה. מדפסות תלת מימד מייצרות קולקציות שלמות. ועדין, אנשים רואים אופנה וטכנולוגיה כשני דברים נפרדים. אבל האמת שמדובר פה במשהו יותר גדול.

https://www.instagram.com/p/CD3zLQpgvxf/
וכך קרה הדבר, שטכנולוגיה נהיתה לאופנה, ולא רק לכלי עזר.

חדשנות, בין אם בצורת בגד או לא, היא הדבר האופנתי ביותר בדור שלנו. כן וינטאג׳ זה מקסים, אבל לא משתווה לקולקציה החדשה ביותר, של בגדים, מכוניות או טלפונים ומחשבים. מוצרים טכנולוגים חדשים משמשים כסטייטמנט לא פחות מבגדים, ונערצים גם כן, לא פחות מבגדים. הטלפונים הם התיקי יד/ארנקים. הסמארט ווטצ׳ הוא השעון החדש. הפילטרים מחליפים את המייקאפ. האינסטגרם משמש כשלטי חוצות לכל המותגים ואפילו ג׳ול (הסיגריה האלקטרונית) נהיה עניין אופנתי. 

https://www.instagram.com/p/BpP5K0JHacf/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading

אתם יכולים לנסות להכחיש את העניין אבל טכנולוגיה היא אופנה. והיעדר טכנולוגיה זה לא מקובל ולא אופנתי. ככל שזה חדש יותר, זה יותר אופנתי, ויהי מה. צריך פשוט לקבל את זה.

ומה דעתי על זה? זה מגוכך. העובדה שאדם בימינו מדורג תחת קריטריונים המושפעים כמעט באקסלוסיביות ממעמדו (מעמד סוציואקונומי: הכסף מאפשר לו להישאר טרנדי ו״קול״ כי הוא יכול להרשות לעצמו אייפון…) זה דבר בלתי נסבל. העובדה שלרוב המוחלט של האנשים שאתם מכירים יש את הסמארטפון הכי חדש לא מעיד על קדמה טכנולוגית. הדבר מעיד על נפילה חברתית. נורמליות בימינו היא וויתור למען סטייל, ולא למען חיוניות. פאקינג מביך. וזה מתבטא הרבה מעבר לסמארטפונים. האם אקנה מק בוק ב-10 אלפים שקל כי יש עליו תפוח שמשייך אותי לקבוצה של אנשים מסויימים? ושאף אחד לא ידבר איתי על איכות.

העובדה היחידה על פני השטח היא שיחודיות לא מוחצנת על ידי טרנדים.

לכן צריך להפנים, שאם כולנו נסגוד ונקנה את אותו מוצר, תוצר הלוואי היחיד יהיה בינוניות. כי כולנו נהיה אותו תג מוצר. ובניגוד לכך, ככל שנצא מהריבוע המושלם ש״הכניסה אליו כל כך מפתה, ברגע שנצא ממנו, אז נחצה את גבולות הנורמה החברתית שכל כך מושרשת בנו.

https://www.instagram.com/p/BuB98O1nEM1/

הרבה תחזיות מדברות על נושא החזרה אחורה, שאנשים מחפשים אחר התחושות הנוסטלגיות של פעם. שנמאס ממסכים ודו מימדיות, שטכנולוגיה תצא מהאופנה. כרגע, למרות ההזדהות אני לא רואה את זה קורה, אבל אני כן מאמין שעוד לא ראינו כלום, אנשי ה-Tech עוד יגדירו חיים ואופנה מחדש. לטוב ולרע.