צילום - עמית זאנטקרן

הקולקציה של ויוי בלאיש חתמה את שבוע האופנה והפתיעה אותנו בגדול

ויוי בלאיש חתם את שבוע האופנה תל אביב 2019 בתצוגה שלא ציפינו לה. בלאיש, שבשנתיים האחרונות העלה על המסלול שמלות ערב עדינות הפתיע השנה בקולקציה בהשראת שנות ה-40 של המאה הקודמת שכל אחת מאיתנו הייתה רוצה אצלה בארון.

לקח לנו כמה מערכות לבוש לקבל את העובדה שבלאיש החליט לקחת אותנו הפעם למסע חדש ומסעיר, מסע שלא ציפינו לו. ההשראה לפריטים הייתה ברורה. אלמנטים מתוך שנות הארבעים: כתפיים חזקות וצללית מפוסלת (שמתכתבים גם עם שנות ה80). יחד עם אלמנטים מהעולם הצבאי: אוברולים, בדי מצנחים, כובעי טייסים, ושלל שילובים שקורצים גם לאופנת הרחוב הנוכחית. 

אל בדי המשי והפשתן האהובים על בלאיש מצטרפים חומרים חדשים כמו בדי ניילון, ג׳ינס ובדי דריל. מנעד החומרים והמשקלים הביא העונה ליצירת פריטים מפוסלים יותר ועל המסלול יצא לנו לראות ז׳קטים ומכנסיים, לצד השמלות האווריריות והמתנפנפות שאליהן היינו רגילים. הקולקציה החדשה ממבט ראשון נראתה זרה. אבל ממבט שני, קולקציה מגובשת הממזגת בין נשיות וגבריות ובין עבר לעתיד בצורה רכה ונעימה לעין.

אם נהיה כנים, זו אולי לא הייתה התצוגה שדמיינו אבל זו בהחלט הייתה תצוגה מצוינת. בלאיש עשה בחירה מעניינת ובעזרת הקולקציה הראה לנו צד אחר, חדש למותג שלו. אם עד היום יכלנו לצפות רק לשמלות ערב, בתצוגה הזאת יצא לנו להתרשם מקולקציית Ready to Wear שבהחלט היינו רוצים שתהיה חלק מהמלתחה שלנו…