זו לא בדיחה, שני הפריטים האלה פשוט חייבים לחזור.

לפני כמה ימים ראינו אתה הסרט הזאב מוול סטריט (סרט, שמי שלא ראה, פשוט חייב לראות) שמספר את  הסיפור האמיתי על ה״סטוק ברוקרים״ שבין היתר הנפיקו את החברה של מעצב הנעליים סטיב מאדן בבורסה. אותה סצנת הנפקה, גרמה לנו לעצור לרגע ולחשוב על המותג, סטיב מאדן. מה שלנו מוכר כשם של חנות, היא בעצם אימפריה של מעצב שהתחיל אי שם בשנות ה-90 כמוכר נעליים והפך לבחור שעיצב את 2 דגמי הנעליים האייקוניים של שנות ה-90. אותם נעליים שהעלו אותו על המפה, והפכו אותו למה שהוא היום.

סטיב מאדן יהודי אמריקאי שהחל את הקריירה שלו בתחום ההנעלה בגיל 22 כשעבד בחנות נעליים של ישראלים במנהטן. בגיל 32, הוא התחיל למכור נעליים שעיצב מתא המטען של האוטו שלו. נעליים שהפכו פופלריות יותר ויותר. אבל ההצלחה האמיתית הגיעה לאחר ההנפקה בבורסה שאותה אפשר לראות בסרט ״הזאב מוול סטריט״. ההנפקה הזניקה החברה שלו ושל שותפו הישראלי לגבהים חדשים. ואיך לא, מייד אחרי בשנת 98׳ ו-99׳ יצאו 2 הדגמים שבזכותם הפך מאדן לשם ודבר בארה״ב ובעולם. האמת שאין סיכוי שאתן לא מכירות אותן או זוכרות אותן מהילדות.

שני הדגמים שאנחנו מדברות עליהם הן כמובן: ה״מרי ג׳יין״ וה״סליקי סלייד״. שני דגמים שמסמלים באופן מובהק את שנות ה-90 וכל כך מתאימים כשחושבים על זה גם עכשיו ל-2018. בתור ילדות אנחנו זוכרות את אמא שלנו לובשת את הנעליים האלו, זוכרות כמה רצינו אנחנו ללבוש אותן ויותר מזה כמה הן היו אופנתיות. הפלטפורמה של שני הדגמים הייתה נחשבת נוחה שזה עוד פלוס מטורף ולמרות שראינו כל מיני וורסיות של הדגמים האלו בשוק בשנים האחרונות, לא מצאנו באמת את הנעל עצמה! כמה לא מצאנו? הדגמים האלה כל כך ישנים ולא ״חזרו״ מלא זמן שאפילו אין תמונות טובות שלהם באינטרנט. ונכון אפשר לומר שכן היו דברין דומים אבל לא הדבר עצמו. ככה זה לא הגיוני. אנחנו במערכת דורשים שהעניין יתוקן, הרי מה יכול להיות מושלם יותר לחורף הקרוב מנעלי מרי ג׳יין אמיתיות סטייל שנות ה-90 של סטיב מאדן?

אחרי שכבר הזמנו זוג אחר של נעליים שחזר ובגדול משנות ה-90 והאלפיים (לא נספר לכם כי אנחנו רוצות להישאר מיוחדות) הגיע הזמן להחיות גם את הדגמים האלו! אנחנו קוראות לך סטיב מאדן, נצל את השוק, כבד את דרישותינו ותן לנו להנות שוב כמו שצריך מהנעליים הכי חמות של אותה תקופה, אבל הפעם כשמותר לנו ללבוש עקבים.

מה דעתכם? חושבים שיש מקום לסטייל הזה לחזור למגרש? רוצות לבקש להיות דגם אחר של נעליים, אנחנו לגמרי פותחות לשמוע מה יש לכם להגיד ומתחננות מחאה אמיתית. כתבו לנו פה בתגובות או בעמוד הפייסבוק שלנו…