עמדה בהבטחה – מאיה נגרי בקולקצייה שתיזכר עוד הרבה זמן

לפני שהתחילה התצוגה הבטיחה לנו מעצבת האופנה, מאיה נגרי, קולקציה עכשווית ורלוונטית, שתדבר לכל אישה ותהיה על זמנית. ״הקולקציה הזו עוצבה לאישה שאחראית לחייה ומגשימה את חלומותייה״ אמרה המעצבת לפני שירדה אל מאחורי הקלעים. אנחנו הצופים, שהתיישבו רק לפני רגע בחלל התצוגה כשמסביבנו מיצג גדול של חיות וזוחלים, נשארנו מלאי התפעלות בכסאות ורק חיכינו לראות מה היא כבר הכינה לנו. והאמת שהיא עמדה בכל אחת מההבטחות שלה.

צילום - תם מרשק

כמו שהזכירה לנו נגרי בפתיחה, בית האופנה שלה מחויב ״לעכשוויות ורלוונטיות, ומאופיין בהבנת הגוף הנשי ויכולת מוקפדת של יצירת גזרות נכונות ומדויקות.״ זה, היה ניכר מאוד בקולקצית החורף שהוצגה שבוע שעבר במוזיאון הטבע החדש בת״א. הקולקציה התחלקה ל-3 קבוצות: אוונגרד, קזו׳אל ועור. 3 קבוצות שיצרו מקבץ מיוחד של פריטים שיכלנו בקלות לדמיין את עצמנו צועדות איתו ברחוב. הצבעוניות הייתה תואמת למוצגים ונעה בין גוונים של חום, כחול וירוק. בחירה שבהחלט הצליחה לגרום לנו להתחבר לתחושת ״האדמה, החי והצומח״ שניסתה המעצבת להעביר.

צילום - תם מרשק

פריטי העור כמו שהבוטח, בהחלט היו על-זמניים, עשויים עור איכותי, מעוצב היטב ורך בגזרות מחמיאות. (מעיל העור הארוך עוד יהיה שלי, סליחה מראש לכל הטבעוניים שבנינו). ולא רק העור, גם שאר הפריטים מקטגוריות האוונגרד והקז׳ואל, השאירו אותנו פעורי פה בעיקר בגלל הגזרות המיוחדות ששמות זרקור על ״האישה״ בעלת הנוכחות והכוח. על המסלול צעדו דוגמניות מכל המידות, והבגדים אכן החמיאו לכל אחת ואחת מהן, דבר שלא הרבה מותגים מצליחים לעשות. כל אלו עלו למסלול בליווי של תיקי המותג COMPLET ותכשיטים של גיל זוהר, שהיו לדעתנו ה-Final Touch ההכרחי.

צילום - תם מרשק

מרבית המעצבים לא מרבים לדבר לפני תצוגה, אלא רק להראות את פניהם בסופה. את ההסברים הם שומרים לרגע אחר. אולי בגלל שיש אלו שיפרשו את דבריהם וגם את מה שיראו ממש כמה שניות לאחר מכן, לא נכון. נגרי לעומת זאת, דיברה עם הקהל לפני התצוגה בכזו התלהבות ושיתפה אותנו בתהליך החשיבה המסעיר שהביא אותה ליצור קולקציה שהיא ״כל כך אוהבת״, וגרמה לנו להתאהב בה ובקולקציה ממש כאילו היא הייתה יצירה אישית שלנו. אם תשאלו את כל אחת מחברות המערכת שישבו בתצוגה התשובה תהיה זהה, היא עמדה בכל הציפיות. יותר מזה היא גרמה לנו להתאהב ולספור את הדקות עד שנוכל כבר לקנות את הפריטים שראינו על המסלול….

יצא לכן לראות את הקולקציה או את התצוגה ברשתות החברתיות? מה אתן אומרות מתרגשות לקראת הכניסה שלה לחנויות? אנחנו בהחלט רוצות לשמוע מכן בתגובות פה למטה וגם בעמוד הפייסבוק שלנו….