מותג האופנה רתמה מוביל את המהפכה לה כל כך חיכינו

במשך שנים עולם האופנה פנה רק לחלק אחד מהאוכלוסייה, החלק הרזה. נשים מעל מידה 42 לא יכלו למצוא בגדים טרנדיים, עדכניים או בגדים בכלל! אבל לא עוד, המהפכה אמנם התחילה עם עלייתה של נטע ברזילאי, אבל היא בהחלט ממשיכה בזכות המותג רתמה. מותג שחוגג נשים באשר הן והעלה תצוגה שהייתה הוכחה לשינוי שמתחולל פה. 

צילום – אבי ולדמן
רתמה הוא מותג שהקימה המעצבת הצעירה רתם לויתן והיא רק בת 26!

לויתן היתה הראשונה בתולדות שנקר שהציגה בפרויקט הגמר קולקציית סטריט נועזת, סקסית ולא מתנצלת למידות 42-50, מה שהפך בשנה האחרונה למותג קז׳ואל לביש, במיתוג מעודכן וטרנדי. אחד החלומות של לויתן היה ליצור קהילה נשית – מפרגנת, כיפית ואופנתית, של נשים במידת 42 ומעלה, שם יוכלו לחוות חווית קניה המתקנת את חוויות השופינג הקשות שצברו במהלך חייהן. המותג, פונה לנשים צעירות, סקסיות ומדליקות שאוהבות אופנה ללא תלות במידתן או משקלן. 

היופי של retema הוא שהיא לא רק פותחת דלת לארון הבגדים של מידות 42 ומעלה, אלא גם עושה לו כבוד. ואת זה יכלנו לראות בבירור על מסלול התצוגה של המותג. זו לא הייתה עוד תצוגה רגילה, זו הייתה חגיגה של דוגמניות ונשים שמרגישות שסוף סוף שמים לב אליהן. לויתן בחרה להעצים את הקהילה שלה שמורכבת מנשים חזקות, יפות ומוכשרות, כל אחת מלכה בדרכה. ההשראה לקולקציה מתבטאת בצבעוניות בוהקת, מלאת הנוכחות וכן בגזרות ועבודות יד ייחודיות שנעשו במיוחד עבור קולקציית השבוע האופנה. הקולקציה הייתה מורכבת מ-4 קבוצות שכללו ספורט, מחויט ובפינאלה פריטים ששובצו באבני סברובסקי, קריסטלים נוצצים בעבודת יד במיוחד לכבוד קולקציית המסלול.

צילום – אבי ולדמן

העיצוב של הקולקציה מנכיח את הלקוחה של retema במיינסטרים תעשיית האופנה הישראלית, באופן שאי אפשר להתעלם ממנו. הלקוחה של רתמה מוצגת על המסלול זוהרת, מהממת ומרגישה מלכה. אני כאחת שלא מוצאת את עצמה בין מידה 40 ל-42, חשתי הקלה מסוימת. הנה מותג שאכפת לו ממני, אולי עכשיו סוף סוף יגיע השינוי! שינוי שיתחיל בהכללה ויגמר בכניסת מידות גדולות לרשתות ובעצם כל מקום אחר שמוכר בגדים…