ידע זה כוח – 3 חשבונות אינסטגרם שילמדו אתכם על אופנה מקיימת

הגלובליזציה, הקפיטליזם ועליית הרשתות החברתיות הפכו בעשור האחרון את תעשיית האופנה העולמית לבזבזנית, מזהמת ונצלנית. אבל כמו בכל דבר אחר, לבני האדם יש נטייה להעלים עין ולהמשיך לחשוב רק על עצמם. אבל אז הגיעה מגפת הקורונה ואמרה לנו… שהגיע הזמן לעצור.

טוב, היא לא רק אמרה, היא באמת עצרה. דבר שגרם למליוני עסקים ברחבי העולם לעצור את פעילותם ולתעשיות שלמות לסגור את שעריהן. הזמן בבית והמרחק מהקניונים גרם להמונים ברחבי העולם להיחשף לנתונים רבים ומדאיגים החל מהזיהום ועד למחאות עובדי תעשיות הטקסטיל בעולם. קראתם את הכתבה על גריין וושינג ואתם רוצים להישאר מעודכנים בהתפתחויות? איך עושים את זה? עוקבים אחרי 3 חשבונות האינטסגרם האלו ותומכים בשינוי! 

1. עמוד האינסטגרם של ארגון  Fashion Revolution

fashion revolution הוא ארגון שנוסד על ידי קבוצת אנשים מכל קצוות תעשיית האופנה (מחובבי אופנה ועד תעשיינים גדולים!) ברחבי העולם. לארגון, מטרה חשובה להוביל לשינוים שיעזרו לתעשייה להפוך לכזו שתמשיך להתקיים אבל באופן מכבד, שיווני וסאסטינבילי. עמוד האינסטגרם של הארגון הוא אחד הגדולים והידועים בהפצת המסר ולימוד הנושא בעולם. תוכלו למצוא בו בעיקר תכנים שיעזרו לכם ללמוד את הנושא לעומק, החל מהמונחים ועד לתהליכים עצמם.

2. עמוד האינסטגרם של ארגון ReMAKE

בשונה מהעמוד הראשון, העמוד של ReMake יותר חדשותי מאשר לימודי הייתי קוראת לזה. בעמוד האינסטגרם של ארגון רימייק, שמורכב בעיקר מנשים וקורא לכל אחת ״ללבוש את הערכים שלה״, תקבלו בזמן אמת עדכונים על כל מה שנעשה בנושא. החל משיתוף כתבות בנושא שפורסמו בכתבי עת שונים ועד להפצת כתבות איפורמטיביות שלהם שיעזרו לכם להתעדכן, להיחשף ולהיות חלק מהשינוי. 

3. עמוד האינסטגרם של מובילת דעת הקהל בנושא אופנה מקיימת וניטיה לה מאנה (אמן כתבתי נכון). 

את העמוד של וניטיה הכרתי בתחילת תקופת הקורונה. וניטיה הבריטית, היא פעילה ומובילת דעת קהל שמקדמת את נושא האופנה המקיימת כבר מעל לשנה אבל באמת העלתה הילוך בעקבות התפשטות המגפה. מגוון הפוסטים האינפורמטייבים שהעלתה בתקופת הקורונה הפכו ויראליים ועזרו לקדם את מחאת עובדות תעשיית הטקסטיל העולמי. העמוד שלה מספק המון מידע חשוב על התקדמות נושא האופנה המקיימת בעולם, הפודקאסט שלה – Remember Who Made Them מצוין ואם זה לא מספיק היא גם מעלה פוסטים מעניינים על טרנדים שתוכלו להשיג… מחנויות יד שניה או סבתא שלכם! 

נראה שיש רבים שלא היו מודעים עד להתפשטות מגפת הקורונה לכמה התעשייה הזו עושה עוול בעולם. אבל היום בעידן הרשתות החברתיות אפשר גם מהספה בבית לקחת חלק במהפכה. אם תשאלו אותי, השיעור שאנחנו צריכים ללמוד מהתפשטות המגפה העולמית הוא שהגיע הזמן לעשות ולא לחכות. ידע זה כוח וככול שנלמד יותר מחשבונות כאלה שימשיכו לחשוף אותנו למידע חשוב והתקדמות המאבק נוכל יחד להפיץ את המסר ולהביא את השינוי מהר יותר…