איך יכול להיות שאנשים יוצאים נגד בובות ראווה למידות גדולות?

דוגמניות פלס סייז הן כבר לא המילה האחרונה במאבק לדימוי גוף תקין ושינוי אידיאל היופי. תכירו, בובת ראווה פלס. כן שמעתם נכון. בישראל עדיין לא ראינו בובות מהסוג אבל בחו״ל הן מתחילות לצוץ בחנויות והדבר הפך לשיחת היום ברשתות החברתיות. אפשר היה לחשוב שהמונים יחגגו את הרגע המכונן הזה אבל התגובות לא איחרו לבוא…

https://www.instagram.com/p/ByXOu92l2AP/

בובת הפלס הראשונה שהוצבה בחנות של נייקי בתחילת חודש יוני הייתה אמורה להיות הצעד הראשון אל עבר עולם מקבל ושוויני בכל הקשור לדימוי גוף. הבובה שניצבה בכניסת החנות הייתה לבושה בקולקציית הספורט המיועדת לנשים במידות גדולות אותה לא רואים על המדפים לדברי יודעים דבר ולרוב צריך לבקש במיוחד מהמוכרים . התגובות הנלהבות לא איחרו לבוא ואיתן גם כמה תגובות שלא ציפנו להן כמו זו שפורסמה בעיתון הטלגרף. 

בכתבה שפורסמה בעיתון כתבה העיתונאית הבריטית, טניה גולד, ״הבובה החדשה לוקה בהשמנת יתר והיא לא מכינה את עצמה לריצה בבגדי הנייקי החדשים שלה כמו שזה נראה. היא לא יכולה לרוץ, יותר הגיוני שהיא בכלל סוכרתית בדרך לניתוח החלפת ירך״. בסוף הכתבה הפנתה גולד לנייקי שאלה, ״האם אתם ציינים?״. נראה שהיא לא הייתה היחידה שחשבה שהצעד הזה הוא ״מגוחך״, מי שעקב אחרי השתלשלות האירועים ברשתות החברתיות יכול היה לקרוא מגוון גדול של תגובות שמנופוביות שהיה קשה לעכל ב-2019 

מנגד בובה דומה הוצבה בחנות המותג של פנטי (המותג של הזמרת ריהאנה). הבובה לא כמו הבובה של נייקי התקבלה באהדה ואהבה והמון נשים ברשתות החברתיות פרסמו את הידיעה בצהלת הזדהות. ״הבובה הזאת נראית בדיוק כמוני״ כתבה גולשת אחת בטוויטר. בעוד אחרים מיהרו לטעון שהבובה עוצבה בדומתה של ריהאנה. ריהאנה בעצמה נחשבת לאחת שהולכת נגד חוקי התעשייה והפכה בשנים האחרונות למודל חיובי בכל הקשור למשקל בריא ודימוי גוף. 

אז איך יכול להיות שאנשים יוצאים נגד בובות ראווה כאלו? כנראה שגם ב-2019 לא הצלחנו להיפטר מדעות קדומות. בתגובה מנייקי נמסר ש״המותג מחויב להשפיע לטובה ולתת השראה לכל אתלטית באשר היא״. תשובה שהיא בהחלט ראויה. אנחנו בטוחים שהצעד הזה שעשו נייקי ופנטי הוא הראשון מיני רבים ומקווים שבעתיד הדבר הזה יהפוך לסטטוס קוו. מה דעתכם חושבים שרגעים כאלו יצליחו לשנות את אידיאל היופי ודימוי הגוף?