הבוק קלאב של מגזין ARE- משנים כיוון? הספרים האלו בשבילכם

כשהריחוק החברתי מתעצם, ויחד עם זאת השינויים המקצועיים והאישיים- רק גוברים, רבים נוטים לחפש מפלט. פיסות של מידע, ידע והשראה, להתמלא בניצוצות של רגשות חדשים, כאלו שבחרנו בהם ולא נכפו עלינו. המרחק הפיזי ממשיך להפער כאשר ההגבלות נמשכות והקירוב האישי מצטמצם. חלק גדול מחייהם של אנשים רבים מתקיים כעת דרך הזום, ובהתאם אנחנו נמצאים יותר במכשירים הדיגיטליים שלנו, ומתחברים כמה שניתן אל העולם החיצון בעיקר דרך חיבור Wi Fi.

כאשר אנשים רבים נאלצים לעזוב את מקום העבודה שלהם, לחפש את עצמם מחדש, או חווים משבר כלכלי ואישי, זה זמן טוב למצוא השראה ותקווה במקומות חדשים. ספרים ופודקאסטים הם מקור מצוין לכך, והנה רשימה שהכנו ב בוק קלאב בדיוק בשביל זה:

למי שרוצה להתחבר פנימה:
1.כוחו של הרגע הזה/אקהרט טולה 

אקהרט טולה הוא סופר גרמני שהוציא את ספרו ב-1997. הספר הגיע לתהילה אדירה כשאופרה וינפרי המליצה עליו, ומאז הכל היסטוריה. הספר מעודד את הקורא להתחבר לאני הפנימי שלו, דרך שאלות שונות שהמחבר קיבל כחלק מעבודתו כמורה רוחני. הוא מעודד את קוראיו להתחבר לתודעה העצמית שלהם, ולמעשה לשטף המחשבות הפנימי שיש בנו, ולהתרכז באופן שבו מתחברים לעצמנו באופן העמוק ביותר, ללא הסחות דעת. הספר לוקח השראה ממגוון רעיונות דתיים ורוחניים שונים, החל מהנצרות, הבודהיזם, ואף מינימליזם מודרני ועכשווי. לא סתם הוא מבין הספרים הנמכרים ביותר בעולם, שכן הוא תורגם ל-33 שפות. ניתן לקנות כאן, וכאן

2.לקפוץ למים, מהמנעות להשתתפות מלאה בחיים\ ד”ר אנאבלה שקד

את ההרצאה של אנאבלה ראיתי לפני מס׳ שנים במסגרת אירועי ההרצאות של funzing. בהומור ובחינניות, היא מספרת על תופעת ההמנעות שמאפיינת רבים מבני האדם, שמפריעה בדרכם להשגת יעדים ומטרות. כפסיכותרפיסטית,  היא רואה את ההמנעות כמודל תיאורטי שניתן לתרגל אותו ולחזק אותו תוך שאנחנו לומדים כיצד להתמקד בעשייה, ומפרקת לגורמים את המשמעויות שהביאו אותנו למצב מלכתחילה. ניתן לקנות כאן, וכאן.

3.הפודקאסט של Yes Theory

שלושת החברים מאט, תומס ועמאר, הקימו לפני כ-5 שנים ערוץ יוטיוב במהלך לימודיהם לתואר במונטריאול. הם אתגרו את עצמם במשך 30 יום לצאת מאזור הנוחות שלהם ולעשות דברים חדשים כל יום,.תוך שהם מתעדים את עצמם לערוץ. עם השנים הם פרסמו סרטונים מרגשים ויחודיים, שבהם שלושתם מאתגרים אנשים זרים ברחוב לומר “כן” לחוויות חדשות. הם מטיילים בעולם יחד תוך שהם שומרים על קשר ישיר עם קהילתם הבינלאומית של צופיהם,.ומעודדים אותם לצאת מאזור הנוחות ולהרגיש את החיים במלוא עוצמתם, תוך שהם מקיימים בין שלושתם קשר חברי יוצא דופן. לאחרונה הם עלו לאוויר עם הפודקסט החדש שלהם, ובו הם מארחים מרצים, סופרים ודוברים ידועים בתחומים שונים, כאשר כל פרק עוסק ברעיון שונה- החל מחרדה, אדיבות ונחמדות, תקווה והגשמת חלומות. ניתן להאזין כאן.

למי שרוצה לחולל שינוי במרחב הפיזי שלו:
1.הספר והסדרה The Home Edit

קליאה שירר וג’ואנה טפלין הן “מסדרות בתים”. מדובר במקצוע חדשני, שבו נותנים לארגון הבית משמעות נוספת תוך מתן דגש על סידור ויזואלי נעים לעין, פונקציונלי וזמין. העסק שלהן, The Home Edit, מזוהה בין היתר דרך שיטת הסידור לפי צבעים, והיותן מסדרות הבתים של סלבס עם בתים ואחוזות ענק. הספר שלהן, אותו ניתן לרכוש כאן, הוא מדריך שלם לזווית הראייה שלהן על ארגון בית פונקציונלי ונעים. לאחרונה עלתה בנטפליקס סדרה תחת אותו שם. בה ניתן לראות את מהלך הסידור החל מהפגישה הראשונית עם הלקוח, הייעוץ וארגון החלל מחדש עד לתוצר הסופי. למי שאין כוח להתפלספויות של מארי קונדו ורוצה לחתוך לעיקר, קליאה וג’ואנה כאן בשבילכם.

2.הספר “החיים קצרים, אל תקני את הנעליים”/ שלי גרוס ומיכל לוי ארבל

הספר, שיצא בשנה שעברה, מנגיש לקוראיו מדריך על דרכים שונות לסדר את המלתחה באופן חכם וכזה ששומר על איכות הסביבה,.תוך מתן דגש לשמירה על איכותם של בגדים לאורך זמן, ושיטות שונות ניהול מלתחה אישית. אם לא הספקתם בסגר הראשון לסדר את הארון, הנה ההזדמנות השניה לקחת על עצמכם משימה חשובה כמו זו. את הראיון שעשינו עם הכותבות שלי גרוס ומיכל לוי ארבל, ניתן לקרוא כאן, ואת הספר ניתן לקנות כאן וכאן.

למי שרוצה לשנות כיוון: 
1.הספר “קסם גדול” והפודקאסט “Magic Lessons”/ אליזבת גילברט

הסופרת של “לאכול, להתפלל, לאהוב”, כתבה ספר ששם לו למטרה להוכיח כי יצירתיות שוכנת בכל אחד מאיתנו, ואסור לנו לפחד מלשחרר אותה החוצה. “קסם גדול” הוא ספר שזכה לביקורות אדירות. ובהתאם גם הפודקאסט של אליזבת’,Magic Lessons, מוכיח זאת. בפודקאסט אליזבת מארחת מגוון של אורחים, החל מאמנים וסופרים, יוצרים ואף אנשים אנונימיים שמעוניינים להצית בחייהם פרץ של יצירתיות ולהגיע לנקודת מפנה בדרכם האישית. ניתן לקרוא את הספר כאן, ולהאזין לפודקאסט כאן.

2.הפודקאסט “פופקורן”/ ליאור פרנקל

ליאור הוא יזם העוסק בקריירה בעולם החדש. כחלק מעיסוקו הנרחב בטכנולוגיה וחינוך, הוא בין היתר משדר את “פופקורן”. בו בכל פרק מתארח אדם אחר בעל משרה של העולם החדש. כלומר סוגים שונים של קריירות שהתפתחו בשנים האחרונות וחלקן לא היו קיימות בכלל קודם לכן, כאלו שהן עדיין בתהליכי פיצוח- בהתאם לתהליכים טכנולוגיים וחברתיים שמתרחשים בעולם. בנוסף, האורחים משתפים מהידע שלהם על עולם התעסוקה המודרני והתחום הספציפי לו הם שייכים, תוך שיח ענייני ומרגש על כל מה שקורה עכשיו בשוק העבודה- קורות חיים, הזדמנויות מקצועיות ועוד. ניתן להאזין כאן.