עשיתי ניתוח פלסטי ואני לא מתביישת בזה.

אין צורך לחזור על זה שכל מה שאנחנו רואים באינטסגרם מזויף. הכוכבות שאנחנו עוקבים אחריהן משפצות בפוטושופ או במציאות (ניתוחים פלסטים) וכולם מתנהגים כאילו ככה הן נולדו. אבל אם את כבר משופצת או משפצת, למה לא להודות בזה? ניתוחים פלסטיים הם לא המצאה חדשה והם יכולים לעזור לשיפור הנראות והביטחון העצמי והם גם לא דבר שצריך להתבייש בו. אז למה מפורסמות כאלה ואחרות לא יכולות להודות שעשו קצת עבודה? 

https://www.instagram.com/p/B8rIjLpnjE7/?igshid=15yx4f6kvzprt
אתחיל מהסיפור האישי שלי – בגיל 19 עשיתי ניתוח אף. מאז ומתמיד היה לי אף רחב, כשהייתי קטנה האף שלי היה מושא ללעג והיו צוחקים עליי המון. למרות ש (במבט לאחור) הוא באמת לא היה כזה נורא, החלום שלי היה ניתוח אף.

כשגדלתי הגעתי להחלטה שזה הייחוד שלי וניתוח אף הוא מיותר. אבל אז אי שם ב-2015 סבתא שלי נכנסה הביתה בזמן שאני עובדת על המחשב והמשפט הראשון שלה היה – ״נו עוד לא הלכת לעשות ניתוח אף?״. מפה לשם, שבוע בדיוק אחר כך כבר נכנסתי לניתוח. כמו שאומרים החלטות לחוד וסבתות לחוד. במבט לאחור 5 שנים אחרי, אני לא מתחרטת על זה. אבל אולי הכי חשוב, אני לא מתביישת בזה. כן שמעתם נכון, אני לא מרגישה מזויפת, אני לא מרגישה משופצת ואני לא מרגישה שניתוח פלסטי הוא משהו שאני צריכה להתבייש בו. אם מישהו מחמיא לי על האף מייד אני מפנה אותו לרופא שלי ואומרת שהמחמאות מגיעות לו. 

https://www.instagram.com/p/BwHNEjsAiPT/?igshid=11ur8ny84xzap
הדבר שמפריע לי הוא העובדה שנשים מרגישות שהן צריכות להסתיר את זה שהן שעברו ניתוח פלסטי ומשני צידי המתרס יש ביקורת.

מצד אחד אלו שמתנגדים – שבעיניהם אנחנו חסרות ביטחון ומזויפות שכן עשינו מאמץ לשנות את המראה הטבעי ״שנתן לך אלוהים״ (תחנקו). ומצד שני, ה״מנותחות״ עצמן שלא מוכנות לספר שעברו ניתוח פלסטי, מתביישות בזה והופכות את הבושה לדבר שלנצח ילווה את השינוי שלהן.  לקבוצה הראשונה אני אומרת – אתן לא יודעות מה עברתי במשך שנים של התעללות הצקות ולעג וכמה משחרר היה השינוי. לקבוצה השניה אני אומרת – הגיע הזמן שנהיה בטוחות בבחירות שלנו ונאמר באופן גלוי וחופשי שעשינו שינוי ועכשיו אנחנו מתות על עצמנו!! 

מפורסמות כמו קים קרדשיאן, קנדל ג׳נר, היילי ביבר, בלה חדיד ועוד רבות כמובן שלא מדברות ומסתירות את הניתוחים הפלסטיים שעשו הורסות לנו. יותר מזה, הן יוצרות אידיאל יופי ״טבעי״ שלא קיים. שלא תבינו אותי לא נכון,  זכותו של כל אדם לקחת את הכלים והטכנולוגיה שנמצאים ברשותנו ולעשות בעזרתם כל שינוי שנראה לו או לה לנכון . זכותו של כל אדם גם לחשוב או להאמין כך או אחרת לגבי הנושא. אבל מגוחך בעייני שנשים מפורסמות שעושות שינויים דרסטיים לגופן לא מדברות על הנושא ומתנהגות כאילו כך הן נולדו. זה יוצר מצג שווא שגורם למיליוני ילדות ונערות מסביב לעולם שנחשפות לתוכן שלהן להאמין שהמפורסמות הנ״ל ״נולדו מושלמות״ אבל הן לא.  

האף שלי לפני – והאף שלי אחרי
ב-2020 מפורסמים ומפורסמות צריכים לקחת ברצינות את העובדה שצרכני התוכן שלהם מאמינים לכל מה שהם רואים בלי לערער על כך.

כדמות ציבורית יש לכל את ואחד מהם אחריות כלפי צרכני התוכן שלהם ו״ההשתקה״ של הנושא יוצרת מצג שווא של אידיאל יופי לא טבעי. כדמות ציבורית בעלת השפעה הם יכולים להעלות את הנושא לדיון ולפתח שיח כנה על דימוי גוף חיובי. ב-2020 אנחנו צריכות לפתוח את הנושא ולדבר עליו באופן גלוי כדי שנשים בכל גיל צורה או צבע ידעו שהן בסדר גמור, ומה שהן חושבות שהוא ״מושלם״ או ״חסר להן״ הוא לא טבעי אלא בעצם עבודה מאוד טובה של מנתח מצוין. ב-2020 אנחנו ה״מנותחות״ צריכות לדבר על הנושא, לעוף על עצמנו ולהראות לאלו ששוקלות את ההליך או אלו שמתביישות שממש אין במה! 

ולכל אלו שעדיין חושבות שקנדל ג׳נר לא עשתה שום ניתוח והיא יפה ״טבעי״, אני ממליצה בחום על בדיקת עיניים.