המעמד של אופנת הרחוב הגיע לאן שהגיע בזכות 3 הצלמים האלה

אי אפשר לדבר על אופנת הרחוב ותרבות ה-Street Wear בלי לדבר על האנשים שמתעדים אותה באופן שוטף ודואגים שאנחנו לא נפספס ממנה אפילו רגע. הרי צלמי אופנת הרחוב, הם אלו שהעלו אותה לכותרות ודאגו לגרום לאוכלוסיית העולם להתלבש באופן יוצא דופו על בסיס יום יומי כדי שאולי יצליחו להיתפס בעדשת המצלמה של אחד מהם ולזכות בתהילה. מה שפעם היה מקצוע של בודדים הפך בשנים האחרונות לתופעה של ממש ובלוגים של צלמי סטרייטסטייל מציפים את הרשת, אבל אלו מהם הכי טובים? מאיפה אנחנו פה במערכת שואבים השראה? הנה לכם.

ח1. אדם קץ סיידינג – אחד הצלמים המוכשרים והטובים במקצוע שהבהיר לעולם שהוא לא עוד צלם אופנת רחוב. קץ סיידיניג פתח לפני שנים את אתר האופנה ״Le21eme״ שהמטרה שלו הייתה תיעוד-עיתונאי-מקצועי של עולם האופנה מערים ושבועות אופנה שונים ברחבי העולם. וכן כך היה, האימג׳ים שלו לא כמו של אחרים התרכזו בבגדים בפרטים ובעיקר בייחודיות של האנשים שלובשים אותם. היום באתר שלו תוכלו למצוא מגוון רחב של צילומי אופנה מהרחוב ומאחורי הקלעים שהם פשוט מעוררי השראה. גאון אמיתי ששווה לעקוב אחריו ואפילו לקנות את הספר שלו שמרכז את מיטב התמונות. אני באופן אישי עוקבת אחריו כבר יותר מ-5 שנים והאמת שגם ממש מלמלתי ולא הצלחתי לדבר כשפגשתי אותו במציאות, הוא מצידו היה מותק אמר שאני מקסימה ונתן לי חיבוק. 🤦‍♀

 

View this post on Instagram

Models Off Duty at NYFW #nyfw

A post shared by Tommy Ton (@tommyton) on

ח2. טומי טון – עוד אחד מצלמי אופנת רחוב הראשונים שפרץ בתחום והפך לתופעה הוא טומי טון הקנדי. טון שמתמחה בצילום אופנת רחוב למיטב המגזינים בעולם הפך לאחד המוכרים והידועים בתחום בזכות הצילומים המדויקים שלו שתופסים את הרגע והאטמסופרה ולא רק את הבגד. כמו קץ גם טון התקדם והיום מעבר להיותו צלם אופנת רחוב הוא גם מצלם פרסומות ללקוחות גדולים כמו לואי ויטון, קלאב מונקו ועוד.

 

View this post on Instagram

🌈 and 👟 taking over the streets of Pairs!

A post shared by Scott Schuman (@thesartorialist) on

3. The Sartorialistזה בעצם הבלוג שהתחיל הכל, מאז שפתח סקוט שחמן ב-2005 את הבלוג שלו הוא לא מפסיק לגדול. שחמן, שנבחר להיות אחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר של מגזין טיימס, מצלם ומפרסם צילומים של אנשים אותם הוא פוגש ברחוב ולבושים ונראים מעניין מארהב או אירופה כבר 13 שנה. בצילומיו הוא שם דגש על האדם שלובש את הבגד ולא להפך. זה למה לא תראו אצל שחמן בבלוג אנשים שלבושים מכף רגל עד ראש במותגים או תלבושות מופרכות וגרנדיוזיות! אלא אנשים מעניינים ומסקרנים שלבושים בטוב טעם ומספרים סיפור.

מאז החלו לצלם ולתעד את תרבות אופנת הרחוב והמתרחש בה המון השתנה. ההשפעה שלה עלתה ומותגים גדולים מבינים שהמתרחש ברחוב חשוב יותר מהכתוב בעיתונים. אם פעם היה צריך להתבונן לנעשה על המסלול כדי לדעת מה יהיה הדבר הגדול הבא היום הרבה פעם תוכלו לראות זאת בצילומי אופנת הרחוב. כי היום לא רק אנחנו שואבים מהם השראה אלא גם המותגים והמעצבים הגדולים וזה שינוי עצום. כתבו לנו מה דעתכם בעמוד הפייסבוק שלנו או בתגובות.

 

עמית זאנטקרן

עורכת ראשית

צלמת אופנה קיראיטיב דירקטור ומייסדת מגזין ARE

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.