למה התצוגות של ויקטוריה סיקרט יצאו לי מהתחת

תגידו לי אתם כמה כבר אפשר לראות את אותו הגימיק? הנשים הכי ״יפות ורזות״ בעולם צועדות על מסלול ב״פסטיבל״ של הלבשה תחתונה מזערית, רזון חולני והופעות של הרכב או זמר הפופ ה״חם״ של הרגע. ב-2018 שום דבר ממה שקורה שם על המסלול של המותג ויקטוריה סיקרט, פשוט לא ריאלי. כי בואו נודה בפאקינג אמת, זה לא לרלוונטי למקום בו אנו נמצאים בתקופת הזמן הזאת. עדיין מליוני נשים מסתערות על החנויות! איך זה קורה?

View this post on Instagram

Omg 🤤 @BellaHadid #BellaHadid

A post shared by Bella Hadid Updates (@bhadidnews) on

בעולם פוסט METOO# שבו המדיות החברתיות שולטות ואנשים מכל הסוגים והגוונים מצליחים להפוך למובילי דעת קהל שעושים שינוי אמיתי, אין יותר מקום להכתבת ה”יופי” השנתית של ויקטוריה סיקרט. כי כבר עשינו צעד, כבר הבנו מה נכון ומה לא. הגענו ליעד. יעד בו נשים מלאות לא מתביישות בקימורים שלהן ועושות מהפכה. יעד בו נשים שנפגעו מינית לא שותקות ונלחמות יחד אחת למען השנייה. יעד בו אנחנו מחליטות בשביל עצמנו ולא מותג הלבשה תחתונה שבוחר להתמקד באחוז קטן מאוד באוכלוסייה וגורם רגשות אשם והפרעות אכילה לאלו שלא נראות בדיוק כמוהו.

בואו נדבר אחוזים. האם ידעתם שיותר מ-30 מליון אנשים משני המינים ומכל הגילאים סובלים מהפרעות אכילה מסביב לעולם. האם ידעתם שכל 62 דקות מת אדם מהפרעת אכילה. 1 מ-5 גם יתאבד בגלל הפרעת האכילה שלו/ה. גרוע מזה, במחקר שעשו בארהב שאלו ילדות בגילאי 10 עד 14 האם הן חושבות שהן שמנות? 65% מהנשאלות אמרו שהן אכן חושבות שהן שמנות. כל אותן בנות שענו בחיוב אמרו גם שהן שונאות את איך שהן נראות, היו רוצות להיות רזות יותר ויעשו מה שצריך כדי להגיע למטרה הזו.

ואם כל זה לא היה מספיק לכם, בואו נדבר על העובדה שהמלהק של התצוגה יצא בהצהרה מטומטמת בזמן שהתראיין ש״על המסלול של ויקטוריה סיקרט לא תלך דוגמנית טראנסג׳נדרית״. הקש ששבר את גב הגמל. ההתנצלות המזויפת והמיותרת שהגיע לאחר מכן אותי לא שכנעה. להגיד שזה יצא מהקשרו וכן נבחנו לתצוגה דוגמניות טראנסג׳נדריות ודוגמניות פלס סייז זה לא מספיק. איפה הן היו כשהתחילה התצוגה? בבית. כי אין להן מקום בעולם המושלם, הסקסיסטי והאנורקסי שמוכרים לנו בויקטוריה סיקרט. ולא, זה לא מספיק לי כמה דוגמניות אפרו אמריקאיות, גם לא וויני הארלו עם כל הכבוד לה.

ושלא נדבר על העובדה שלויקטוריה סיקרט אין אמירה. להצעיד בנות בהלבשה תחתונה בצורה הזו זה סקסיסטי. כך לא חוגגים נשיות או מיניות של אישה כך מנצלים אותה למטרות רווח. ישנם מספיק מותגים שהפנימו את רוח התקופה ולוקחים חלק בשינוי, דוגמאת AERIE או אפילו SAVAGE של הזמרת ריאהנה. מותגים שכן חוגגים את האישה והמיניות שלה לא משנה מי היא או איך היא נראית. מותגים שבפרסומות ועל המסלולים שלהם תוכלו לראות נשים אמיתיות (ואפילו הרות!), מותגים שרוצים שכל אחת תרגיש בנוח בעור שלה.

 

עכשיו נשאלת השאלה מה נעשה עם זה. האם אנחנו מסכימים עם ה״ערכים״ שמוצגים על המסלול של ויקטוריה סיקרט? האם אלו הם הערכים שאותם אנחנו רוצים להעביר לדור הצעיר? האם היינו רוצים לחשוב שאותן בנות צעירות יחשבו שכדי לקבל תשומת לב עליהן להיות רזות ככול הניתן ולהסתובב בהלבשה תחתונה? האם בעולם שבו סובלים ביליון אנשים מהפרעות אכילה יש מקום לחגוג את הנשים “היפות והרזות בתבל” בהלבשה תחתונה שהיא, מעבר להיותה חסרת תכלית, גם משעממת? הגיע הזמן להגיד לא לעדר ולהתחיל להחרים מותגים ש״מחרימים״ או ״מנצלים״ אותנו הנשים האמיתיות. עכשיו השאלה היא מה עושים עם זה?

 

עמית זאנטקרן

עורכת ראשית

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.