מקווין – דוקומנטרי שכולם חייבים לראות

אם אתם בדרך כלל לא מתחברים לסרטים דוקומנטרים, זה יהיה היוצא מן הכלל. ״מקווין״ הוא סרט תיעודי סוחף שמזמין את הצופים לראות את מסע חייו של מעצב האופנה אלכסנדר מקווין. אם אתם מאלו שלא מתחברים או לא מתעניינים באופנה אולי ההמלצה הזאת לא בשבילכם. אבל אם יש בכם סקרנות, אהבה ליצירה, רוצים לקבל השראה ואוהבים סרטים דקומנטריים כדאי לכם, מומלץ ואפילו חובה שתלכו לראות את הסרט יוצא הדופן הזה שעלה השבוע לאקרנים.

בהרבה מהסרטים הדוקומנטריים הקשורים באופנה מדברים על העיצובים והאומנות של המעצב. לא פה, ב״מקווין״ תשמעו בעיקר על החיים והאישיות של של הנער החייכן והשובב שהצליח בהתחלה בלי הכשרה מקצועית להשפיע על תעשיית האופנה ולקחת אותה למקומות חדשים. האישיות שמתוארת פה, הייחודיות והאומנות לא תמצאו בשום דוקו אופנה אחר. מקווין היה המעצב היחיד שלקח את המציאות הקשה של החיים האמיתיים והציג אותה בצורה הגרוטסקית ביותר. התצוגות שהעלה בתחילת דרכו היו שנויות במחלוקת בעיקר בגלל הנושאים שבמדינה צנועה ומנומסת כמו בריטניה התסיסו את השטח. לי אלכסנדר מקווין לקח את הצדדים ה״מכוערים״ של האנושות (אסונות, מלחמות, אונס ועוד) והציג אותם בתעשיית האופנה בצורה שאנשים לא היו רגילים אליה. ״אני לא מחפש שיאהבו אותי״ אמר מקווין באחד הראויונות שמוצגים בסרט כשהוא נשאל למה הוא מציג נושאים כל כך קשים, ״יש משהו כנה ומלנכולי במה שאני עושה והחלק הזה הוא בשבילי״.

 

מקווין שגדל בסטרטפורד, נחשב גם היום הרבה אחרי לכתו לאחד המעצבים החשובים בעולם האופנה. הילד ה״שובב״ שלא הפסיק לצייר שמלות ולעשות בלאגן, היה צריך כסף אז התחיל לעבוד בחנות קטנה שייצרה חליפות בהזמנה, אבל הרעב שהיה לו למקצוע לא הפסיק ולמרות שהיה תלמיד גרוע בביהס עבר ממעצב למעצב ואפילו התקבל ישר לתואר שני בסנטרל סיינט מרטין בלי שום הכשרה מסורתית. את התצוגה הראשונה שלו מקווין יצר עם קצבת האבטלה שקיבל ומשם הכל היסטוריה. מקווין שבר שיאים והפך להיות המעצב הראשי של ג׳יבנשי כשהוא רק בן 27 בלבד כדי שיש לו חברה על שמו והוא מעצב לשתיהן! לא משהו קשה רק 14 קולקציות בשנה.

אנחנו לא נמשיך ונעשה ספויילרים אבל אנחנו ממליצים לכם ללכת לראות את הסרט להיכנס לתוך ראשו של בחור צעיר שהסעיר את עולם האופנה וגרם לכולם להתרגש. הסרט מקורי מעורר השראה וגורם לך לצאת מהאולם ולחשוב איך אני יכול להוציא את האני האמיתי שלי לעולם, לגרום לשינוי ולתת השראה לאנשים אחרים.

רעות זאנטקרן

עורכת ראשית

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.