צילום - תומר הלפרין

מסעדה טבעונית שהתעלתה על כל הציפיות שלנו

צילום – תומר הלפרין

כששמענו שנפתחת מסעדה טבעונית חדשה בתל אביב לא התלהבנו יותר מדי, מצד אחד אנחנו מאוד מאמינים בגידול הומניטרי של חיות ובפיתוח בר-קיימא אך אנחנו לא מעריצים של תנועת הטבעונות שקיימת ועולה בשנים האחרונות. ומצד שני תמיד מעניין לראות איך שף ומסעדה יתמודדו עם האתגר של לבשל אוכל טבעוני ומה התוצאה הסופית תהיה. למרות כל התהיות והחששות האלו הלכנו בכל זאת לתת צ’אנס, ללמוד ולהתעניין במסעדה הזאת – OPA.

https://www.instagram.com/p/Bq0AC0ogLG6/
הבעיה עם הרבה מסעדות טבעוניות ובכלליות עם אוכל טבעוני הוא שמנסים לפעמים לפצות על ה”מחסור” ובכך לייצר תחליפים בטעם, במרקמים ובריחות שלא קיימים כשאר לא משתמשים במוצרי בשר וחלב.

זה דבר שיכול לגרוע אבל לא ב-OPA. העיצוב של החלל של המסעדה מאוד מודרני נקי ומינימליסטי בצורה הכי חיובית שיש. בעיינינו הכיסאות נוחים והשירותים נקיים ומרווחים, החיסרון האמיתי היחיד הוא המיקום שלה. במקרה ואתם באים עם אוטו לא תמיד קל למצוא באזור חניה. ישבנו על הבר והמלצרית/ברמנית שלנו הייתה מאוד מאירת פנים, מקצועית ונחמדה. לא התערבה יותר מדי בבחירות שלנו ונתנה המלצות בדיוק כשהיה צריך. להפתעתנו גילינו שיש במקום תפריט טעימות שמכיל את כל התפריט וקינוח במחיר מצוין (320 שקלים לזוג) אז לקחנו אותו… והאוכל היה טוב. באמת טוב.

היו כמה מנות שהיו חכמות מאוד. מנת החציל עם קרם הצנוברים לדוגמא, מנות שהן כביכול תחליף למנת הבשר המקובלת בתפריט טעימות. מנה שהייתה פשוט טעימה ועשויה נכון כל כך שלא חשתי אכזבה שזו לא כנהוג, מנת בשר. בכל מקום שהייתי מקבל אותה בין אם זה מסעדה טבעונית או לא הייתי מאושר ולא היה לי צורך לחפש מה חסר לי או איך היו יכולים לעשות את זה יותר נכון כי היא הייתה פשוט מצוינת.מצד שני היה הרבה משחק של הוספת חריף שלא לצורך לכמה מנות. דבר שהרגיש לי שמנסים לגרום לי לשכוח שאני אוכל ירקות ולתת איזה קיק מיותר במקומות שהוא לא היה רלוונטי בהם ופשוט היו צריכים לתת לירקות והפירות לבלוט או להכניס יותר טעמים ו”עוצמות” ולא להסוות אותם בעזרת חריף.

https://www.instagram.com/p/BrN_NO3gzwL/

המנה היחידה שלפי דעתי לא הייתה טעימה, היא דווקא הקינוח. כל האלמנטים במנה כמעט היו חמוצים מה שיצר מנה איך לא, חמוצה ולא מאוזנת. במקרה הזה בלבד הייתה תחושה שמנסים לפצות על משהו שחסר. יכול להיות שהקינוחים האחרים יותר מוצלחים אך לא יצא לנו עדיין לטעום אותם, בפעם הבאה. המחירים מצוינים ונגישים לכמעט כל סועד שיכנס למסעדה.

אנחנו ממליצים ללכת לשם בחום ונחזור לשם כשהתפריט ישתנה טיפה, או בפעם הבא שנרצה עוד ביס מהחציל ההוא… אני מאוד מחכה לראות לאן המסעדה הזאת תתפתח במשך השנים ולאיזה רמות מורכבות ועניין יגיעו. ואולי השאלה החשובה מכול. האם יצליחו להחזיק בשוק המסעדנות הקשה היום בארץ?