תומכים ב עסקים אקולוגיים ושומרים על הסביבה

פעולות של צריכה והנאה בחיי היומיום לא חייבות לבוא על חשבון הזיהום הסביבתי, אפשר לחלוטין אחרת. דרך צריכה נכונה ויעילה נוכל לעזור בהפחתת הזיהום הסביבתי.וזה יעזור לנו להתנהל בצורה צרכנית מבוקרת ובריאה, פחות בזבזנית ויותר אחראית. במדינה ובסביבה בה אנו חיים קשה שלא ליטול חלק כלשהוא בצורת הצרכנות המזהמת אבל אנחנו לפחות יכולים לצמצם איפה שאפשר לצמצם.

שמירה על אורח חיים אקולוגי היא חשובה מתוך ההיבט הסביבתי של שמירה על הכדור עליו אנחנו חיים, והיא חשובה מהבחינה הכלכלית המקומית. זה קריטי לתמוך בעסקים ובתעשייה קטנטנה שצומחת לה כאן בארץ. במיוחד בתקופה קשה זו בה עסקים נסגרים על ימין ועל שמאל. חשוב שנכיר ביכולות של יוזמות קטנות שגדלות דווקא כאן במדינה, ובמשמעות של אנשים שבוחרים להישאר בארץ ולפתוח עסקים עם ערכים ורעיונות גדולים עם כל הקשיים שמגיעים איתם. בכל שבועיים אבחר 3 יוזמות או עסקים אקולוגיים ישראלים, כדי להעלות מודעות סביבתית ולעודד תמיכה בעסקים אקולוגיים קטנים.

האומנית ורד גולדמן 

היא מאיירת, מעצבת גרפית, עיתונאית , תחקירנית, ובגדול יוצרת. עיצוב גרפי ואיור הם העיסוקים המרכזיים שלה. גולדמן טוענת כי אין דבר כזה 100 אחוז אקולוגי. ולכן אינה מגדירה את עצמה כאדם שחי את חייו באורח אפס-פסולת. “זו אוטופיה שאינה אפשרית. אני משתדלת לחיות את חיי באורח מינימליסטי, לצרוך בתבונה, לא להשתמש בפלסטיק חד פעמי, להתחשב ולחשוב פעמיים לפני שאני זורקת משהו לפח. כיוון שהעסק שלי הוא אני, מן הסתם שהוא גם מתנהל בצורה אקולוגית (כמה שאפשר).” אומרת גולדמן.

היא משתמשת באריזות מחודשות וממוחזרות, וגם בחומרי גלם ליצירה שהיא אוספת בעצמה מחנויות בגדים וכלי בית שכבר מכירות אותה. ושומרות לה ניירות משי ואריזה טובים לשימוש חוזר, איתם היא עוטפת את ההזמנות של הלקוחות שלה. “בחנויות האלה, חומרי אריזה מעולים נזרקים בקילוגרמים לפח בכל יום. אחרי שעבדתי כמה חודשים בסטודיו לצילום, נדהמתי מכמות הזבל שהיא בכלל לא זבל שנזרקת שם – ניירות אריזה, קנבסים, קרטונים, קופסאות, ניירות צילום. היום, הסטודיו הזה שומר לי את הכל בשקיות מסודרות, ואין סיכוי שהם זורקים משהו שאפשר להשתמש בו שוב. הם יודעים שאגיע לשם ואאסוף את זה. השתמשתי בניירות שלהם כדי ליצור עשרות של יצירות.” 

ועם זאת, היא מציינת שיש חנויות שמוכרות את האיורים שלה עטופים בצלופן. החלטה שהיה לה קשה מאוד לקבל. אבל אחרי שאיורים שלה נפגעו ונפגמו, היא הבינה שעלייה להגן על היצירות שלה ולשלם על כך מחיר מסויים. “אני תמיד מצרפת מדבקה או גלויה שבה אני מבקשת ממי שהיצירה הגיעה לידיו להשתמש שוב באריזה, גם בניילון. אפשר לשמור בו מסמכים, דפים, הוא לא צריך להגיע לפח – אריזות הן לא פסולת.”

לורד חשוב שהעסק שלה יתנהל בצורה ירוקה כי חשוב לה שהיא והסביבה שלה יתנהלו בצורה זו. “הטבע הוא בלתי נפרד מאיתנו ואנחנו קיימים בזכותו. גם אם אנחנו חיים בסביבה של דשא סינטטי ואינסוף גורדי שחקים. ואם נדבר בקטן: הסטודיו שלי נמצא בתוך הבית שלי, אין לי סיבה להפריד בין החיים שלי לאופן שבו העסק שלי מתנהל. וזה יהיה צבוע מצדי לצמצם פסולת בשעות הפנאי אבל למלא את החלל בזבל ופלסטיק בשם היצירה או הכסף. זה לימד אותי להיות אמיצה מספיק בשביל לומר ׳לא׳ ללקוחות שהעסק שלהם לא מתכתב עם הערכים שלי. ופתח עבורי את הדלת ליצור עם עסקים ישראלים ויוצרים מקומיים שמקדמים ערכים חשובים בתחום צמצום הפסולת בישראל ובעולם”.

NATURE MOM 

דנית דיין היא אמא לשניים, מגדירה את עצמה כ”מאמאטבע”, שבחרה באורח חיים טבעוני ואקולוגי. “אני אוהבת את הטבע ואת העולם היפה שלנו. אני שואפת לשמור עליו ובאותה נשימה חשובה לי הנראות והאיכות” אומרת דיין שפתחה לפני כשנה את העסק האקולוגי “NATURE MOM”. האתר מציע מגוון רחב של מוצרים – ביניהם מוצרים לבית ולמטבח, מוצרי היגיינה אישית, סבונים וקוסמטיקה. בנוסף למוצרים, תוכלו למצוא בלוג מקסים שנותן הסברה במגוון נושאים בתחום צמצום פסולת וצריכה נכונה.

דיין פתחה את האתר בעקבות שינויים שהיא ומשפחתה עברו. האימהות פתחה לה את הראש והיה לה רצון לגדל את ילדיה כמה שיותר קרוב לטבע. בלי כימיקלים על העור העדין שלהם, בלי רעלים, בלי לייצר פסולת. 

“התחלתי בבייבי סטפס, ואני לומדת כל הזמן איפה אפשר לשפר וגם האתר שלי גדל יחד איתי. ככה זה אקולוגיה, לא מתחילים הכל ביום אחד, לאט לאט. היום האתר זה לגמרי אנחנו. זה הבית שלנו, זו דרך החיים שלנו. אנחנו יוצאים לקניות עם שקיות בד, שותים בקשיות רב פעמיות, לוקחים סכום עץ לכל פיקניק או טיול, רציתי רב פעמי ורציתי נראות שווה.” דיין פתחה עסק אקולוגי מתוך שאיפה למינימליזם וצמצום פסולת שהולכים יד ביד עם צריכה נכונה ומדויקת. חשוב לה שמוצריה האקולוגים ישאר איכותיים יפים והיא לא מתפשרת על האיכות. היא מוכיחה שאקולוגיה לא חייבת להיות כזו מרתיעה, היא של כולם ואפשר לחיות חיים אקולוגים בסטייל.

ניתן לרכוש את כל המוצרים באתר שלה שמציע משלוחים לכל הארץ. בימים כתיקונם (לא בזמני קורונה) היא מציעה מגוון נקודות איסוף על מנת לחסוך את המשלוח. ואם בכל זאת אתם קרובים או שבא לכם לטייל, אפשר להגיע אליה לכרכור. אינסטגרם  פייסבוק 

BLUE HUNA 

מותג הקשיות שעשויות מקש שמאחורי עומדים כליל וינון שיר. שהקימו אותו מתוך השקפת עולם המאמינה שהדרך לשינוי מתחילה בבחירות קטנות. אחרי שראו עולם ופגשו אנשים רבים, הם הבינו שני דברים חשובים שגרמו להם לעשות את ה SWITCH.

  1. צריך לפעול כדי לחולל שינוי.
  2. העולם מלא באנשים טובים שרוצים לקחת חלק ביוזמות חיוביות ורק צריך לאפשר זאת.
במשך מספר שנים הם עבדו בחברת יהלומים וחיו במקומות שונים בעולם. החוויות הרבות שחוו בעולם הגדול, והחשיפה לבעיית הפלסטיק העולמית, גרמה להם לרצות להקים חברה שתהיה חלק מהפתרון. מתוך הבנה שאנו נמצאים בנקודה קריטית, וזה הזמן להוביל את השינוי. 

BLUE HUNA  מייצרת קשיות מתכלות מקש. חזון החברה לספק פתרון אקולוגי לקשיות שתייה מסביב לעולם. הם פיתחו מודל שבו ייצור הקשית הוא ייצור מקומי בכל מדינה שיש בה צורך בקשים. החברה מספקת את הידע, הטכנולוגיה המתקדמת והמכשור, עם תשתית שיווקית. וכך הם מספקים פתרון מיטבי ואלטרנטיבי מצויין לקשית הפלסטיק, בקשית מקש! “לשמחתנו בזמן שהותנו מסביב לעולם, ובשנים האחרונות בלימודי היוגה צברנו כלים וידע. אנו מלאים בתקווה שאלו יעזרו לנו להפיץ את השינוי. ולהפוך את עולמנו לעולם טוב יותר, נקי יותר, ושמח יותר” אומרים כליל וינון שיר.

המותג לוקח על עצמו את העלת המודעות לשמירה על הסביבה באופן חיובי. חושף ומעודד את כל העסקים השותפים למותג לאותו החזון. החברה שואפת לפעול מתוך מחשבה על טובת הכלל והעולם. ניתן לרכוש מוצרים דרך האתר שלהם ודרך חנויות ובתי קפה שונים ברחבי הארץ. אתר אינסטגרם פייסבוק

אני מוחאת כפיים לכלל העסקים האקולוגיים האלו, שעוזרים לנו ליצור עתיד וסביבה טובה יותר! נמשיך בעוד שבועיים עם מגוון עסקים אקולוגיים נוספים So Stay Tuned!