20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

5 חשבונות אינסטגרם לדימוי גוף חיובי

איור – מיטל שפירו

לפני ארבע שנים פתחתי בלוג שעוסק בדימוי גוף חיובי, קבלה ואהבה עצמית. הטריגר לפתיחתו הייתה שהרגשתי חוסר בתוכן בעברית שמקדם את הערכים המוזכרים לעיל. לאט לאט חשבון האינסטגרם שלי הפך להיות מוקד של שיח בנושאים כמו אידיאל היופי, פמיניזם ועוד. לפחות פעם בשבוע אני מקבלת הודעה מעוקבת שמודה לי על החשבון שלי. ואני תמיד מודה ומציינת שאני שמחה כל כך לשמוע, כי החלום שלי היה לייצר מרחב עם מסרים כאלה שהיו חסרים לי בתור נערה צעירה. מסרים שמעצימים אותי וגורמים לי להרגיש קיימת.

מאז זמן לא רב מידי חלף, והתחלתי לגלות ולראות עוד ועוד תוכן בעברית שעוסק בנושאים שכל כך היו חסרים לי בתור נערה. ואין שמחה ממני שלצד כל הרעילות שיש ברשתות חברתיות, יש גם צד יפיפה, אמיתי ומעצים.  לפניכן.ם עוד 5 חשבונות אינסטגרם שיעזרו לכם.ן להרגיש קצת יותר טוב בשיטוט הבא בפיד שלכם.ן:

1. מעיין קרת  מרצה

אחת מהדוגמניות הישראליות הכי מצליחות בכל הזמנים והשראה אישית שלי. את 20 השנה האחרונות הקדישה לשינוי תודעתי בכל הנוגע לדימוי גוף חיובי בארץ. מרצה, מעבירה סדנאות, הקימה את קבוצת ״הפורום המקצועי לקידום דימוי גוף חיובי בישראל״. אני כל כך מעריכה ואוהבת את מעיין, אם אתם.ן לא יכולים לעבור אצלה סדנא באוניברסיטת תל אביב כמו שעברתי בעצמי, לפחות תעשו לעצמכן.ם טובה ותעקבו אחריה.

2. קרן שחם מאפרת ובלוגרית

בתוך עולם המשפיעניות האינסטגרמיות שכולן צבועות בגווני ניוד מדויקים, קרן שחם בולטת ביכולת שלה לצחוק ולעקוץ בהומור אינטליגנטי את תרבות האושיית שהתפתחה בשנים האחרונות. אוהבת במיוחד את האופן הטבעי והקליל שדרכו מכניסה טיפת אמת בתוך עולם מפוברק ומפולטר.  מזכירה לי מאוד את סלסט בארבר  ביכולת שלה לצחוק על עצמה ועל החיים ובעיקר לא להיות כל הזמן מושלמת, כי מי כן?

3. שחר כוכבי מטפל, דיאטן ומרצה. 

למרות שזו עובדה ידועה שבנים, נערים וגברים סובלים מדימוי גוף שלילי והפרעות אכילה, אין מספיק גברים שעוסקים בשיח של דימוי גוף. העבודה של שחר מבורכת כי הוא מעלה מודעות לסוגיות שלעיתים נדחקות לשוליים. יש משהו מאוד מרענן בגבר שעוסק בנושאים שאנחנו כל כך רגילים לשמוע שמשויכים לנשים. החשבון מומלץ בעיני כי הוא עוסק בנושאים האלה מנקודת מבט מקצועית וטיפולית.

4. ללי אופיר  דימוי גוף חיובי ומיניות

אני מתה על ללי, שייכת לדור חדש של נשים צעירות שלוקחות בעלות על החיים שלהן והתוכן האינטרנטי שהן צורכות. אוהבת במיוחד את הפרגון האינסופי שלה, את האותנטיות והתעוזה שלה לגעת בנושאים שהם ״טאבו״, להוציא לאור את מה שמפחיד וליצור חיבור באמצעות שיח על קבלה ואהבה עצמית.

5. מיטל שפירו  מאיירת , כותבת 

מיטל כותבת ומאיירת את כל מה שאני חושבת ומפחדת להגיד בקול רם, ברגישות ובדיוק עצום היא לוחצת לי על כל הכפתורים.
במברשת מכחול אינטליגנטית ובלשון חדה, היא נוגעת בטווח רחב של נושאים כמו דימוי גוף, הטרדות מיניות, מגדר ופמיניזם, בעיות נפשיות ועוד. אני אוהבת את החשבון שלה כי הוא לא מציע בהכרח פתרונות קסם והפי הפי ג׳וי ג׳וי. דבר שיכול מאוד לתסכל ולאיים עליי בתור צורכת תוכן. כי החיים הם לא תמיד כאלה. לפעמים רק הצגה והעלאה של נושאים כואבים על הכתב, היא החלמה והכרה בכאב שקיים וחלק בלתי נפרד מחיינו.

מה דעתכן.ם על החשבונות? איזה חשבונות אתן.ם אוהבות.ים לעקוב אחריהם? תכתבו לנו בתגובות או ספרו לנו ברשתות החברתיות.

דילוג לתוכן